Селекция на целевата група на проект BG05М2OP001-2-009-0005

esf noir logo

Съобщаваме ви, че проект BG05М2OP001-2-009-0005 „Модерна палеославистика и медиевистика“, финансиран от Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове, започна набиране на участници в целевата група. Сред изискванията са съответствие на кандидатите с целевите групи на схемата на Оперативна програма „Наука и ибразование за интелигентен растеж“ (ОП НОИР), т.е. кандидатите трябва да бъдат студенти, докторанти, постдокторанти, млади учени, специализанти и преподаватели по смисъла на действащото в Р България законодателство.

Сред останалите изисквания са притежание на основни компютърни умения, интереси в областта на палеославистиката и компютърната лингвистика, умения за работа със средновековни славянски текстове. Важно условие е кандидатите да не са участници целевата група на други проекти, финансирани от ОП НОИР. Свободните места по проекта са ограничени и зависят от осигуреното финансиране от ОП НОИР. Избраните представители на целевите групи ще се включат в дейностите по проекта, сред които са реални научни изследвания в областта на палеославистиката и медиевистиката, практически обучения и мобилност. Пълният текст на съобщението можете да разгледате на сайта на проекта, където ще бъдете информирани и за начина за кандидатстване.

Крайният срок за подаване на документи е 17.30 ч. на 07.08.2017 г.