проф. д.ф.н. Олег Георгиев

Д.ф.н. Олег Георгиев е професор в катедра История на философията, Философски факултет, СУ "Св. Климент Охридски".

Води курсове в бакалавърска и магистърска степен Философия на средновековието и Ренесанса (СУ "Св. Климент Охридски"), Философия на образованието и Философия на човека (Бургаски свободен университет), Философия на Средновековието и Ренесанса (ПУ „Паисий Хилендарски"), Съвременни философски идеи (НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов"). Професионалните му интереси са свързани с философия на образованието, средновековна философия, история на философията, философия на културата, философска антропология. Автор е на книгите Изследвания върху индивидуалността в европейското средновековие (1998), Средновековната образованост. Три студии (2002), Свободните изкуства и Средновековието (Знаковата изразност на изкуствата) (2009), Университетската метафизика. Четири лекции (2009) и на Философия – учебник за 11 клас на средното училище (в съавторство с Георги Каприев) (2001).